Костянтин Буценко: - Ці ігри дуже для нас важливі!

Головний тренер «Білого Барсу» поділився враженнями після матчу з «Кременчуком»

- Які Ваші враження від гри?

- Хороша гра. Практична копія з вчорашньої. Хлопці – молодці, намагаються. Питань по бажанню в мене до них нема. Звичайно вони роблять багато помилок – тому що це молодість, яке не підкріплена якимось досвідом, майстерністю. Наприклад, як вчора в «Сокола» - в них є момент, вони його закинули, реалізували. Те ж саме й в «Кременчука» сьогодні. Тому нам є що робити та навчати. Інших варіантів немає. Трохи складно, що на вулиці жарко, і тому дуже важкий лід, а наша гра була ще й другою за день. Тому сьогодні дали пограти всім, хто в нас є обоймі. Грали в чотири ланки, подивилися всіх. В нас ще є хлопці, які не приїхали. Самовіддачею я сьогодні задоволений. Були хороші моменти. Шо вчора ми закинули дуже непогані шайби, що сьогодні теж.

- Ваші враження від турніру?

- Звісно, як я і казав раніше, ми дуже раді, що президент «Кременчука» запросив нас. Ми завжди раді приїздити до «Кременчука». Тут організація завжди найвищого рівня. Та зім’ята підготовка, яка в нас була через зміщення початку чемпіонату, звісно ж позначається. Ми дуже вдячні за запрошення на турнір – велике дякуємо! Ці ігри дуже для нас важливі. Будемо намагатися максимально зібрати інформацію по наших суперниках, щоб доводити до гравців, як грати, як навчати, щоб вони зрозуміли, щоб рухалися вперед, за для того, щоб ми щонайшвидше повернулися до хорошого хокею. Це тоді, коли ми будемо виходити, відбирати очки, кусатися, битися. Якщо ми це будемо робити, то ми будемо розвиватися як спортсмени, як клуб.

- Через тиждень початок чемпіонату УХЛ, команду залишили провідні гравці. Як справлятися з ситуацією?

- В нас кожен рік така ситуація. На цей час нас залишили семеро гравців. В попередньому році – 11 хокеїстів пішло. Але наша школа працює, вона дає нових гравців. Ті хто пішов від нас, відчинили двері молодим. Сьогодні грав Собченко, який грав за нашу молодіжну команду. Також Антон Баглай, 2005 року народження. Вчора Ілля (Собченко), навіть, передачу віддав. Це вихованці нашої школи. Сьогодні Назар Собко закинув шайбу. Ми дуже задоволені, тому що це вихованець Білої Церкви. Так, треба набратися дуже багато терпіння, дуже багато роботи належить в тому сенсі, що ті хлопці, які закінчили школу (16-17 років) перескочили через молодіжну лігу, та одразу влилися в дорослий професійний хокей, де грають легіонери, серйозні дядьки. Я вважаю, що вони швидше подорослішають. І на цьому турнірі багато хто може помітити, яким дорослим став Денис Бородай, як він впевнено грає. Також Артем Гребеник. Вони вже тепер стали лідерами команди. А це гравці 2002 року народження. Їм тільки по 19 років, а вони вже лідери, задають тон. І звісно, вони будуть з кожним роком додавати та зростати. І в 19 років вони для нашої команди вже ветерани. Дорослих гравців ми не маємо можливості задовільнити фінансово. Але ми їх підтримали в тяжку хвилину, коли в них не складалося. Вони себе дуже гарно проявили, були відмічені іншими тренерами, підписали хороші контракти, і ми сподіваємося, що в них все буде добре. Вони будуть отримувати задоволення від гри, та їхня праця буде оцінена як треба. А для нас – це перш за все можливості для молодих гравців.

Найближчим часом поговоримо з президентом нашого клубу, щоб розробити стратегію, у напрямку заключення довгострокових контрактів. Школа була створена в 2013 році, після відкриття льодової арени, і пройшло сім років, і ми маємо вже своїх білоцерківських хлопців. Тому ми плануємо загравати хокеїстів 2005 року. Звичайно, ми розуміємо, що вони не зможуть грати всі матчі. Але це потрібно, щоб вони зростали, а ми через довгострокові контракти будемо мати опору зі своїх місцевих вихованців в наступних сезонах.