2 лютого головна команда країни розпочне навчально-тренувальний збір у рамках підготовки до передолімпійської кваліфікації. Після двох днів тренувань на броварській арені "Термінал", 4 лютого, наші хокеїсти вирушать до Нур-Султану (Казахстан). По прибуттю команда проведе вечірнє тренування.

Відбулися матчі-відповіді півфіналу Хокейної ліги чемпіонів, за підсумками яких до фіналу вийшли шведська «Фрелунда», триразовий переможець турніру, і чеська «Маунтфілд».

- Розкажіть, будь ласка, Ваші загальні враження від турніру «4-х націй в Дьорі»
- По-перше, ми з моїм помічником, колегою Костянтином Буценко вдячні співробітникам Федерації, які змогли "проштовхнути" нашу участь в цьому змаганні. Хлопцям, які відгукнулися на запрошення й батькам, котрі зробили свій внесок в підтримку хлопців та створили своєрідну "домашню" атмосферу на іграх в Угорщині.
Ми всі були єдиною командою, згуртованим колективом й чинний фактор дався взнаки на кінцевому результаті.

- До речі, щодо результату... Дозвольте мені від всієї хокейної спільноти привітати Вас: підсумкове перше місце - гідний результат у протистоянні з такими суперниками, як Польща, Японія, Угорщина.
- Дякую, але ми з тренерами й гравцями, все ж таки, дали один одному слово, бути, перш за все, реалістами. Давайте будемо відверті: наші ключові оппоненти виставили збірні Ю-17, тому: результат за будь-яку ціну й перемога будь-якими засобами - не були нашими пріоритетами на цьому челенджі. "Курчат" будемо рахувати, в нашому випадку, по весні...на чемпіонаті світу в Асіаго. Наш турнір був передостаннім етапом підготовки перед іграми в квітні в Італії. Попереду - фінальний збір й виліт до Альп. Однак, значимість перемоги ми в жодному разі не збираємось применшувати. Усвідомлення того, що "ти здатен", "в тебе виходить" додає персональної впевненості кожному гравцеві й цементує внутрішні зв'язки і "відчуття ліктя" всередині колективу. Та й емоції переможця, повірте, ні з чим не зрівняти!

- З чим були пов'язані два, як під копірку схожих результати, коли, відкривши рахунок в матчі з Угорщиною та Японією, ми поступалися супернику під час матчу й, тільки  доклавши надзусиль, переломлювали хід гри?
- Ви знаєте, єдине, що мене заспокоює в цих ситуаціях, як тренера, це той факт, що означені, як Ви говорите "історії" відбулись  в товариських матчах, а не під час офіційних змагань. Ім'я всьому цьому - не належний  настрій, недооцінка суперника, неприпустима самовпевненість. Ми  з моїм помічником, безумовно, не знімаємо власної провини в тому, що наші підлеглі розпочинали ігри "на розслабоні". Впевненість у своїх силах - це, без сумніву, відмінна якість в спорті. Вона надає крила, є своєрідним "андреналіном" на льоду і додає своєрідного "драйву" в діях на ковзанці. Але, при цьому вона не повинна переростати в зневажливе ставлення до своїх візаві і, як наслідок, звести нанівець загальний результат. Ми вже мали серйозну розмову з гравцями й ще, окремо, проведемо "політінформацію" на цю тему перед іграми ЧС.

- Чи вдалось Вам зібрати всіх кращих хокеїстів та сформувати  костяк на майбутній чемпіонат?
- На жаль, не всі хлопці, яких ми  хотіли й хочемо бачити в синьо-жовтих светрах змогли прибути на цей збір, чим, безумовно, додали нам головного болю й в чергове поставили перед необхідністю перекраювати склад, щоб отримати чотири збалансовані  п'ятірки.

- З чим пов'язаний не приїзд гравців? Відмовились?
- Ні, на разі мова йде, виключно, про організаційно - формальний бік проблеми: хлопці, які виступають в чемпіонаті Фінляндії зайняті оформленням своїх документів, які мають надати їм право продовжувати виступ в місцевому чемпіонаті, а виклик наших "заокеанських" легіонерів не відбувся в наслідок різних факторів, пов'язаних з їх задіянністю в своїх іграх північно-американських ліг.  Ми уважно стежимо за всіма гравцями та тримаємо їх  "на олівці". Ми на них розраховуємо й бачимо в них підсилення.

- Чи вдається Вам відстежувати команди соперників, з якими предстоїть боротьба на майбутньому ЧС?
- Це один з компонентів нашої підготовки, Ми постійно моніторимо матчі наших майбутніх противників по групі й плануємо максимально детально проаналізувати сильні й слабкі сторонами кожної з команд. На підставі обробленої інформації ми, в подальшому, плануємо визначити індивидуальну тактику під кожного суперника і визначитись з планом на кожну гру.

- Чи сформульовані станом на сьогодні задачі максимум й мінимум на майбутній ЧС в Асіаго?
- В першу чергу ми отримали відповіді на численні, хоча й не на всі питання для себе, а наші юніори набули безцінний досвід ігр в турнірах, де приймає участь "декілька" команд, де сили потрібно розподілити рівномірно на весь період змагань, і де ані  поразка, ані перемога в окремо взятій грі не повинні глобально змінювати настрій й підхід до задач усього турніру. Хлопці побачили та відчули, що ми на рівних можемо грати із самими різними суперниками й той факт, що  ми закінчили змагання в Дьорі на мажорній ноті долало позитиву в наш дружній хокейний колектив.
Щодо завдань на ЧМ, то вони будуть поставлені керівництвом Федерації безпосередньо під час фінального збору. Ми зі свого боку намагатимемося відпрацювати на всі 100%. Потенціал у команди є, й до майбутнього чемпіонату він тільки збільшиться.

- Дякуємо Вам, бажаємо успіху!

#FAVBET – Титульний Спонсор юніорської збірної команди України

Джерело: сайт ФХУ

Українська хокейна ліга і ТМ «Parimatch» продовжують традицію щомісячного вручення нагород кращим гравцям чемпіонату Української хокейної ліги - Парі-Матч.

Автором кращої шайби місяця став Михайло Геворкян

2 лютого на арені «Термінал» у Броварах розпочнеться триденний навчально-тренувальний збір юніорської збірної команди України. Він стане підготовчим етапом до Турніру чотирьох націй.

Впродовж міжнародної паузи багато гравців «Білого Барсу» були запрошені до лав національної, молодіжної та юніорської збірних команд, які брали участь у офіційних та товариськіх змаганнях.

Сторінка 1 із 3