«Донбас» перемагає «Мого» та виходить у півфінал Континентального кубка!

У заключний день другого раунду Континентального кубка «Корона» зіграла проти «Црвени Звєзди» в матчі аутсайдерів групи.

Граючи без турнірних амбіцій, команди видали справжню гольову феєрію. Хоча в першому періоді забивали тільки румуни. Примітно, що рахунок в матчі в більшості відкрив екс-українець Павло Борисенко. На перерву команда Йовіци Руса пішла, поступаючись 0: 2.

Проте в другій 20-хвилинці серби створили міні-камбек. За 5 хвилин «Црвена Звезда» зрівняла рахунок зусиллями Марко Бркусаніна і В'ячеслава Чегрінцева. «Корона» не могла собі дозволити не виграти хоча б один матч на турнірі, де спочатку вважалася одним з фаворитів, і до кінця періоду повернула свою перевагу, навіть збільшивши його до трьох шайб.

Історичний нічийний період «Црвена Звезда» провела в заключні 20 хвилин. На голи Нельсона Армстронга і Матяша Біро відповіли Іван Анич і Євген Касіцький.

Таким чином, команда Юліуса Пензеша виграла заключний матч на турнірі, але стала тільки третьою.

Кращими гравцями матчу стали Марко Бркусанін і Коді Фаул, яким вручили пам'ятні нагороди генеральний директор ХК «Донбас» Федір Іллєнко та головний редактор XSPORT Олександр Сукманскій.

Шайби: 0:1 - Борисенко (Транца, Петер – більш.) - 13:25, 0:2 - Петер (М. Біро, Транца) - 18:28, 1:2 - Бркусанін (Попович, Чегринцев) - 24:57, 2:2 - Чегринцев (Аніч) - 25:13, 2:3 - Плант (Жабо, Б. Гайдо) - 27:23, 2:4 - Гліга (Плант, Фоулі) - 36:45, 2:5 - М. Біро (Транца, Петер) - 38:29, 2:6 - Армстронг (Стефенсон, Гліга) - 40:12, 3:6 - Аніч (Новакович, Чегринцев - більш.) - 50:08, 3:7 - М. Біро (Петер, Транца) - 55:11, 4:7 - Касіцький - 58:47.

У вирішальному матчі другого раунду Континентального кубка IIHF ХК «Донбас» у серії післяматчевих булітів переграв чемпіона Латвії - «Мого».

Перший період для «Донбасу» видався досить нервовим. Це було пов'язано з тим, що донеччани отримали непотрібні видалення на самому початку 20-хвилинки і в її завершенні.

У другому періоді підопічні Сергія Вітера продовжили отримувати видалення, але саме в грі в меншості «Донбасу» вдалося відкрити рахунок. Олександр Матерухін вирішив дограти свій епізод до кінця, і зміг, відібравши шайбу, завести її в порожні ворота.

Але «валідольною» по-справжньому видалася заключна 20-хвилинка. За 7 хвилин до кінця періоду «Мого» зрівняв рахунок, реалізувавши більшість, а ще через 3 хвилини латвійці і зовсім вийшли вперед. «Донбас» врятував Вадим Мазур, який відправив шайбу під перекладину на 58-й хвилині.

У овертаймі 3х3 «Донбас» більше володів шайбою, але до гольових моментів справа практично не доходила. Емоційні гойдалки продовжилися в серії булітів. Після трьох нереалізованих спроб від кожної з команд, своєю спробую вдало скористався Олександр Васильєв. Степан Горячевських не дав  «Мого» жодних шансів на перемогу і вивів «Донбас» у третій раунд Континентального Кубка.

«Мого» - «Донбас» 2: 3 Б (0: 0, 0: 1, 2: 1, 0: 0, 0: 1)

Шайби: 0:1 - Матерухін (Белухін - мен.) - 21:23, 1:1 - Демітерс (Желубовскіс, Ліпсбергс – більш.) - 52:45, 2:1 - Я. Озолінс (Савіелс) - 56:24 , 2:2 - Мазур (Васильєв) - 57:40, переможний буліт - Васильєв.

ХК «Мого»: Казановс (Анцс); Ліпсбергс - Демітерс (К), Лавреновс - Колесніковс, Костюкс - Бакановс, Савієлс - Логінс; Зіємінс - К. Озолінс; Курміс - Грічінскіс - Желубовскіс; Панкевіцс - Я. Озолінс - Масловскіс, Хомяковс - Опелтс - Мамоновс.

ХК «Донбас»: Горячевських (Дьяченко); Жовнір - Яковлєв, Вілсон - Большаков, Сильницький - Романенко, Пангелов-Юлдашев - Каменьков; Лялька - Захаров (К) - Нікіфоров, Матерухін - Белухін - Васильєв, Мазур - Коренчук - Подзіньш, Мостовий - Рибчик - Карпенко.

Таким чином, «Донбас» в наступному раунді виступить в групі F - матчі пройдуть в польському Кракові. Суперники донеччан: «Краковія», казахстанський «Бейбарис» і білоруський «Німан».

Група Е розміститься в датському Воєнс. Разом з «Ференцварошем» там виступлять місцевий «Сендерюске», британський «Ноттінгем» і французький «Ам'єн».

Поєдинки третього раунду Континентального кубка пройдуть з 15-го по 17-е листопада. У Фінал турніру вийдуть по дві кращі команди від кожної півфінальній групи.