Костянтин Сімчук: «Поява МХК« Сокіл »в чемпіонаті УХЛ-Парі-Матч дасть великий поштовх до популяризації хокею»

Директор ДЮСШ «Сокіл» і майбутньої команди розповів про підготовку до старту сезону і подробицях відновлення клубу

Директор ДЮСШ «Сокіл» і майбутнього клубу, іменитий український гравець Костянтин Сімчук в ексклюзивному інтерв'ю порталу XSPORT.ua розповів про заявку команди в чемпіонат України, претендентах на місце головного тренера і розвитку хокею в Україні.

- Чи можна повернення «Сокола» в чемпіонат Української хокейної ліги-Парі-Матч вважати відродженням легендарного клубу?

- Повноцінним "відродженням" легендарного «Сокола» ця подія вважати передчасно. На сьогоднішній день ми можемо сміливо говорити про запуск молодіжної команди, яка зіграє в дорослому чемпіонаті України.

Цим ми, так би мовити, замикаємо ланцюжок в нашій шкільній системі. За фактом команда, яка виступає в національній першості - це та ланка, якого нам не вистачало

- Якою була робота над відновленням «Сокола» і як допомогла в цій роботі Українська хокейна ліга?

- Ми вже далеко не перший рік спілкуємося з керівництвом Української хокейної ліги. І ми всі прекрасно розуміли, що такий легендарний клуб, як «Сокіл» повинен брати участь в чемпіонаті УХЛ-Парі-Матч. Звичайно, все зробили свій величезний внесок в те, щоб у «Сокола» з'явилася можливість заграти в чемпіонаті України. Нам це дуже допомогло.

Повторюся, це поки ще не той легендарний клуб, але це перший крок до його відродження.

- Ви плануєте залучати в команду більш досвідчених гравців або ж команда буде повністю грати молодіжним складом?

- Наше завдання №1 - це максимально залучити в команду хлопців з 2000 по 2004 рік - вихованців нашої школи. І якщо вийде повернути всіх цих хлопців, то ми будемо виступати молодіжним складом. Це наш пріоритет.

Звичайно, багато хто з цих хлопців або вже мають контракти з іншими клубами, або виступають закордоном, але зараз ми ведемо переговори. Якщо у нас все-таки не вийде залучити в команду наших вихованців, то будемо докомплектовивать складу більш досвідченими гравцями.

- Хто може очолити столичний клуб?

- Ми зараз ведемо активні переговори з Олегом Шафаренко. Особисто я бачу в ньому великий потенціал. Плюс він не так давно працював з юніорської збірної України. Так що в його характері є риси головного тренера і я вважаю, що він може впоратися з цим завданням.

- Ви самі будете брати участь в тренувальному процесі команди?

- Варіант, що я буду одним з помічників головного тренера - можливий. У нас в школі є такі фахівці як Андрій Савченко, Олександр Матвійчук, В'ячеслав Тимченко, Дмитро Марковський, Раміль Юлдашев. Я думаю, що кожен з них міг би очолити команду, адже у них достатньо досвіду.

Так що ми плануємо всім тренерським складом школи брати участь в тренувальному процесі, тому що дуже важливо, щоб команда розвивалася і росла всередині чемпіонату України.

- На якому майданчику «Сокіл» буде проводити домашні матчі?

- Зараз ми ведемо переговори з київським АТЕКом. Так, ситуація там дуже непроста, але ми намагаємося реанімувати цей каток.

- Коли планується перший збір команди?

- З наступного понеділка ми почнемо льодові тренування на ВДНГ, а з 1-го серпня почнемо офіційні заняття. Першу половину серпня у нас будуть лід і земля на ВДНГ, а з 15-го серпня у нас запланований збір на олімпійській базі в Кончі-Заспі.

- Як думаєте, поява в чемпіонаті УХЛ-Парі-Матч МХК «Сокіл» підніме інтерес до хокею в Києві?

- Ми дуже давно працюємо над тим, щоб відродити «Сокіл» в Києві і тому я думаю, що і в подальшому у нас все вийде. Це тільки перший крок, але він дуже серйозний для нас.

Плюс хочу відзначити старання з боку управління Міністерства молоді та спорту, а також КМДА. Багато співробітників цих структур особисто доклали руку до розвитку нашої школи.

У багатьох українських хокейних школах є це відсутню ланку - молодіжна команда в чемпіонаті України. Я вважаю, що в Україні всі школи повинні мати саме таку структуру - від набору до молодіжної команди в дорослому чемпіонаті. Це ідеальний варіант.

Ще є хороша система, яку практикує в «Білому Барсі» Костянтин Буценко. Це один з небагатьох клубів в Україні, хто зберігає і виховує свою молодь. Та й взагалі, для молодих хлопців «Білий Барс» був так званим крилом, під яке можна повернутися.

- Зараз вже можна говорити про серйозне зрушення в бік розвитку українського хокею?

- Ми робимо тільки перші кроки в сторону цього розвитку. Наприклад, сьогодні більшу частину дня ми провели підбираючи кандидатів в команду. Тому в найближчі місяці ми будемо проводити селекцію і підбирати хлопців. Я думаю, що вже до кінця сезону буде видно якісь результати.

До слова, хочу сказати, що в цьому році у нас в ДЮСШ «Сокіл» один з найбільших наборів за останні роки. Це як раз діти 2013-2014 року, коли «Сокіл» ще грав у Палаці Спорту і збирав повні трибуни. Цих дітей якраз і привели батьки, які ходили на матчі легендарного київського клубу.

А взагалі, я вважаю, що поява МХК «Сокіл» в чемпіонаті Української хокейної ліги-Парі-Матч дасть великий поштовх до популяризації спорту в Києві і в усій Україні.