Нова книга правил для глобальної гри

Після офіційного затвердження Щорічним конгресом IIHF 2021 року Міжнародна федерація хокею на льду (IIHF) запровадить нову редакцію книги правил сезону 2021/22 з метою уніфікації правил гри у всьому світі.

Книга правил була створена спеціально призначеною групою з написання правил, що складається з експертів IIHF та європейських професійних ліг, які спільно консультувалися з Національною хокейною лігою (НХЛ), та розроблена з використанням комбінованих Офіційних правил гри IIHF, Національної хокейної ліги (НХЛ), КХЛ та різних європейських ліг.

Цілі нової редакції книги правил IIHF є наступними:

• Гармонізувати правила гри в хокей для забезпечення їх послідовного застосування в усіх топ-лігах і клубах, а також на всіх турнірах, які проводяться під егідою Національних асоціацій – членів IIHF, а також у жіночому та юніорському хокеї.
  • Для забезпечення однакових правил гри для всіх команд, які братимуть участь в Олімпійських іграх у Пекіні 2022 року та інших змаганнях, що проходять під егідою IIHF.
  • Для забезпечення своєчасних змін у Книзі правил, які можуть відбуватися щорічно, щоб не відставати від правил гри в хокей із шайбою.
  • Забезпечити пріоритетний розвиток турботи про здоров'я та безпеку гравців, при одночасному збереженні розважальної цінності виду спорту.

Правила 2021/22 об'єднають існуючі правила IIHF, NHL, КХЛ та європейських ліг та правила змагань. Вони міститимуть єдину нумерацію пунктів правил та розділів, що використовуються в кожній лізі та турнірі.

Нові правила повинні забезпечити найвищий можливий рівень безпеки гравців та чесної гри. І саме в цьому дусі IIHF буде дотримуватися інтерпретацій правил щодо оцінки серйозності фолів за їх наслідками, а не за результатами гри.

Також буде запроваджено оновлений розділ щодо порушень та штрафних санкцій за них, щоб допомогти арбітрам дотримуватися єдиного правильного стандарту суддівства при переході між лігами та змаганнями.

Деякі з основних правил, які будуть інтегровані:

• Створення обмеженої зони для голкіперів за воротами (трапецевидна зона за воротами, як в НХЛ і КХЛ).
  • Відеоперегляди та тренерські запити для більшої кількості ситуацій, в тих випадках, коли технології дозволяють це.
  • Можливість покарання хокеїстів за деякі силові прийоми великим штрафом без автоматичного видалення до кінця гри.
  • При вході в зону атаки синя лінія вважається тривимірною. а ковзан атакуючого гравця, що знаходиться в повітрі над синьою лінією, буде вважатися таким, що знаходяться в положенні «в грі» (приклад - правило «поза грою» в НХЛ, яке також застосовується в Швеції та КХЛ).

Однією з головних відмінностей у правилах, які зараз існують між IIHF та NHL, є визначення бійки. IIHF адаптує термінологію, що використовується в правилах НХЛ, що стосується бійки, щоб краще підготувати своїх суддів до вирішення різних ситуацій, які можуть виникнути, коли відбуваються дії, які можуть бути кваліфіковані згідно з правилом про бійку. Однак підхід «нульової толерантності» до боротьби з грубістю у заходах IIHF залишатиметься діючим. Те саме буде стосуватися з правилами IIHF щодо ситуацій, які можуть бути кваліфіковані як атака в область голови та шиї.

Також до нової редакції книги правил будуть інтегровані спеціальні розділи, які стосуються жіночого та юніорського хокею, щоб уникнути різниці у правилах, які застосовуються на кожному відповідному рівні.

Надалі IIHF обговорюватиме з представниками різних ліг та клубів питання щодо створення дорожньої карти розробки Книги правил для їх застосування у змаганнях всіх топ ліг у найближчих сезонах.